O mnie

Jestem lektorem-lingwistą oraz tłumaczem przysięgłym języka angielskiego, od wielu lat oddającym się tej fascynującej dziedzinie, jaką jest językoznawstwo.

Staram się łączyć precyzję myślenia matematyczno-logicznego z intuicyjnością oraz otwartością, jakie daje humanistyka. Uważam bowiem, że każdy humanista powinien mieć wykształcenie ścisłe, a żadnemu matematykowi nie zaszkodzi czytanie Homera...

Moje zainteresowania, to filozofia, logika, języki, podróże i muzyka - ta ciężka, trudna i przyjemna, a także... gry słów.

W filozofii moimi przewodnikami są przede wszystkim: Bogusław Wolniewicz (styl myślenia łączący logikę z metafizyką), Karl Rajmund Popper (hipotetyzm krytyczny i krytyka indukcji), Immanuel Kant (idea krytycyzmu), Ludwik Wittgenstein (związki między językiem a światem), Henry Bergson (napięcie między intelektem i intuicją; tym, co analogowe a tym, co cyfrowe), Douglas Hofstadter (rola izomorfizmu w poznaniu) oraz Stanisław Lem (napięcie między człowiekiem a jego wytworami, walka z antropocentryzmem).

Jeśli

  • mają Państwo jakiekolwiek pytania, uwagi, propozycje,
  • są Państwo zainteresowani szczegółową ofertą kursów lub tłumaczeń,
  • są Państwo zainteresowani współpracą,

proszę o kontakt.

Dariusz Kisiel

Dane firmy

LINGPRO
Dariusz Kisiel

ul. Przy Agorze 13A/17
01-960 Warszawa

Email: [email protected]

Tel. +48 500 117 885

NIP 721-101-53-21 - REGON 016409544

Formularz kontaktowy

Aby się ze mną skontaktować, proszę wypełnić poniższy formularz.